Om u de beste gebruikservaring te kunnen bieden, gebruiken wij cookies. Voor meer inhoudelijke informatie en het onderscheid die wij hier in maken, verwijzen wij u door naar ons Cookie beleid

Accepteer cookies

Hoosbuien zorgen voor vissterfte in Twente

terug naar overzicht

Woensdag, 2 september 2020

ENSCHEDE - De fikse hoosbuien van afgelopen maand hebben medewerkers van Waterschap Vechtstromen een hoop extra werk bezorgd. Uit het hele gebied, maar vooral vanuit Twente, kwamen meldingen binnen van vissterfte. „We hebben er heel veel moeten ruimen.”

Inmiddels is het zuurstofgehalte in beken en vijvers weer normaal, maar dat was twee weken geleden niet het geval. Lokale hoosbuien waren de boosdoener. Het regenwater nam veel vuil mee, van straten en voetpaden, dat daar door langdurige droogte opgehoopt was. „Dat kwam in het oppervlaktewater terecht en maakte het voedselrijk en troebel, met een slecht leefklimaat voor vissen tot gevolg”, aldus Rob Spit van het waterschap. Op dinsdag 1 september heeft u dit artikel kunnen lezen in dagblad Tubantia. Gelukkig zijn wij door goed optreden en nauwlettend in de gaten houden van onze vijvers, hiervan geschoond gebleven. Dit was ook 1 van de redenen dat wij de betonvijver hebben moeten afsluiten voor het vissen.